Youtube
Instagram
Facebook
Linkedin
Twitter
Flickr

Hayatın engellerine kapak olsun!

Hayatın engellerine kapak olsun!

KAPAK KAMPANYASI 

Asfen Okulları olarak Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin kapak projesine destekte bulunuyoruz. 

İçtiğiniz su şişesinin ya da damacanasının, zeytinyağınızın, meşrubatınızın kapağını atmayarak sizlerde engelli vatandaşlarımızın özgür kılınmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yürüttüğümüz bu kampanyada toplanan kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilecek gelirin tamamı şu anda akülü ve manuel tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyen binlerce kişiyi hayatla buluşturacak.

Küçük atıkları büyük hayallere dönüştürmemizde sizlerin de desteği bizler için çok önemli, yapmanız gereken şey çok basit!

Okulumuza topladığınız kapakları getirmek.

250-300 kg kapak toplandığında bir manuel sandalye

2.5-3 ton kapak topladığında bir akülü sandalye alınabiliyor.

Bunun yanında plastik kapak kampanyasında ihtiyaç sahiplerine medikal malzeme temin edilmektedir.

Kapak toplarken dikkat etmeniz gereken tek şey sadece plastik kapak olması.

Şampuan, diş macunu, deterjan, pet şişe aklınıza gelen tüm plastik renkli kapakları toplayabilirsiniz. Boyutu önemli değil önemli olan plastik olması.

Kapaklar Nasıl Sandalyeye Dönüşüyor?

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne ulaşan kapaklar önce tartılarak, göndericinin bilgileri ile kayıt altına alınır. Daha sonra içerisinde ki yabancı maddelerden ayrıştırılan kapaklar anlaşmalı geri dönüşüm firmasına yine tartılarak ve faturalandırılarak teslim edilir. Elde edilen gelir kampanya hesabı aracılığı ile teslim alınarak ihtiyaç sahiplerinin akülü ve manuel tekerlekli sandalye satın alımları gerçekleştirilir. Sandalye teslimleri TOFD tarafından belirlenen kriterler ve evrakların teslimi ile yapılır.

Engelsiz bir yaşam dileğiyle… 

 

Geri Tuşu